Barcelona i Real. Historia nienawiści i konkurs

 Barcelona, Real Madryt

Ukazała się jedna z najlepszych moim zdaniem książek piłkarskich, które zostały przełożone na język polski. Wartościowa edukacyjnie, demaskująca bzdury krążące jako obiegowe święte prawdy, momentami demitologizująca, choć czasami może nazbyt przeładowana faktami bez znaczenia. Idealna dla członków nadwiślańskich plemion prokatalońskich i promadryckich, którzy tak okładają się słowami, że nie zauważają najważniejszego. Otóż OBA kluby przeżywają właśnie złotą erę. A dzieło Alfredo Relaño może obu stronom jeszcze uświadomić, że wbrew propagandzie Barcelona i Real właściwie niczym się od siebie nie różnią…

Rzecz jest naprawdę bardzo dobra, więc z przyjemnością dołożyłem od siebie posłowie. I z przyjemnością ogłaszam mały konkurs, którego pięciu zwycięzców otrzyma egzemplarz „Wrogów, którzy nie mogą bez siebie żyć”.

Najpierw wymyśliłem, że kibiców Barcelony poproszę o przyznanie się na forum, co najbardziej w Realu lubią, co szczególnie w Realu szanują, czego najbardziej Realowi zazdroszczą etc. A kibiców Realu – by wykonali podobną pracę umysłowo-pisarską w kwestii Barcelony. Wybrałbym pięć najciekawszych odpowiedzi i rozesłał nagrody. Rozmyśliłem się z dwóch powodów. Po pierwsze, nie chcę ograniczać konkursu do fanów obu klubów. Po drugie, nie zdołam zweryfikować, czy autorzy podający się za kibiców Katalończyków lub madrytczyków rzeczywiście nimi są.

Dlatego pytanie, owszem, zostawiam, ale dla odpowiadających przeznaczam tylko jeden egzemplarz książki – mam nadzieję, że nie będzie ściemy, znaczy fani Barcy nie będą sławić Barcy, a fani Realu oszczędzą sobie wypisanie, czego zazdroszczą Realowi. Wyczuję fałsz, to zdyskwalifikuję.

Pozostałe książki otrzymają ci, którzy najlepiej uporają się z tradycyjnym na moim blogu konkursem na jasnowidzenie.

Pytania główne:

1) Jaki będzie wynik meczu drugiej kolejki ligi hiszpańskiej, Barcelona – Malaga?

2) Jaki będzie wynik meczu Real Madryt – Betis Sevilla?

Jeśli powyższe pytania wyłonią czterech zwycięzców, te zamieszczone poniżej nie będą miały znaczenia. Jeśli jednak powyższe zwycięzców nie wyłonią (bo np. tłum czytelników trafi idealnie albo nikt nie trafi żadnego z wyników, więc będzie remis), zdecyduje liczba poprawnych odpowiedzi na pytania dodatkowe (dlatego odpowiadajcie na wszystkie):

A) Czy Barcelona wygra w sobotę co najmniej dwoma golami?

B) Czy Real wygra co najmniej dwoma golami?

C) Czy gola strzeli w sobotę Leo Messi?

D) Czy gola strzeli Cristiano Ronaldo?

E) Czy gola strzeli Luis Suarez?

F) Czy gola Gareth Bale?

G) Czy w meczu w Barcelonie piłkarze Malagi otrzymają co najmniej trzy żółte kartki?

H) Czy w meczu w Madrycie piłkarze Betisu otrzymają co najmniej trzy żółte kartki?

I) Czy po sobotnich meczach Barcelona wciąż będzie wyżej w tabeli niż Real?

Uwaga: wszyscy, którzy wezmą udział w naszej przedniej zabawie, będą musieli samodzielnie policzyć poprawne odpowiedzi i podać wynik na blogowym forum. Ja tylko najlepsze wyniki sprawdzę, by mieć pewność, że nikt się nie pomylił. Odpowiedzi przyjmuję do godz. 23.59 w piątek (decyduje czas opublikowania komentarza), a podliczone wyniki do 23.59 w niedzielę. Do dzieła!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s