33 dni Legii, czyli odczepcie się od Berga

Na momencik wpadam, bo widzę w internetach, że lud nadal żołądkuje się z powodu prośby trenera Henninga Berga o wcześniejsze zwolnienie ze zgrupowania piłkarzy Legii. Polski ligowiec, jak wiadomo, z definicji nie ma prawa być zmęczony sezonem, no i nawalanie w warszawski klub jest teraz w modzie sam się niedawno wyzłośliwiałem – a pieniactwo jest w modzie zawsze.

Teraz jednak nie rozumiem, skąd jakiekolwiek kontrowersje. Bartek Kubiak porachował, ile minut grali w tym sezonie piłkarze wypuszczeni na wakacje przez – podkreślmy jeszcze raz, to nie Berg wypuszczał – selekcjonera Adama Nawałkę:

Legia Warszawa

A przecież nie tylko o to chodzi. Przecież Legia rozpocznie sezon już 10 lipca, czyli trzy tygodnie wcześniej niż Bayern Monachium (1 sierpnia), cztery tygodnie wcześniej niż Borussia Dortmund i Swansea (odpowiednio 7 i 8 sierpnia), prawie pięć tygodni wcześniej niż Sevilla (11 sierpnia). Co więcej, warszawiacy również kończyli granie później (7 czerwca) niż Piszczek (30 maja), Krychowiak (27 maja), Fabiański (24 maja) i Lewandowski (23 maja). Legia będzie miała w tym gronie zdecydowanie najkrótsze „wakacje” (cudzysłów niezbędny, bo wszyscy kopali dla reprezentacji, wszyscy ruszą też na obozy przedsezonowe). Podaję dane w dniach:

Legia Warszawa

Czy to naprawdę nie jest wszystko elementarnie logiczne? Na pewno chcemy zabronić legionistom kilku dni byczenia się na plaży więcej, by potem pękać ze śmiechu, gdy będą się męczyć z półamatorami w rundach wstępnych europejskich pucharów?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s